Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με απίθανη κατάληξη πήραν από 1 βαθμό ΠΑΕΕΚ και ΑΕΚ. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε θέαμα και έληξε με σκορ 0-0.

Στο β’ ημίχρονο όμως είχαμε 4 γκολ και 3 πέναλτι! Στο 68’ ο Ροσάλες άνοιξε το σκορ με απίθανο γκολ εκτός περιοχής, ενώ η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε με πέναλτι στο 81’ με τον Μπάμπιτς. Στο 90’ ο Τρισκόφσκι έδωσε εκ νέου προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους επίσης με πέναλτι ενώ 7 λεπτά αργότερα ο Καπαρτής εκτέλεσε το 3ο πέναλτι του αγώνα για το 2-2.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη του αγώνα

7′ Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα με κεφαλιά του Τόμοβιτς, πάνω από τα δοκάρια

11′ Σέντρα του Γκιούρσκο που περνά ανεκμετάλλευτη από την περιοχή της ΠΑΕΕΚ

27′ Πιέζει η ΑΕΚ, αμύνεται καλά η ΠΑΕΕΚ

29′ Ευκαιρία με τον Τρισκόφσκι, όμως ήταν οφσάιντ

37′ Ο Τρισκόφσκι βγάζει σέντρα στην περιοχή, καλή άμυνα από τους γηπεδουχους που διώχνουν

38′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους διπλή φάση. Αρχικά ο Ροσάλες σούταρε από δεξιά, ο Πρόσεκ έδιωξε και από αριστερά ο Γκιούρσκο έκανε το βολύ από πολύ κοντά και έστειλα την μπάλα έξω

45′ Ένα λεπτό καθυστέρηση

Τέλος Α’ ημιχρόνου

46′ Αρχίζει το β’ ημίχρονο

47′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι να δίνει πάσα με κεφαλιά στον Μάμα που πλασάρει, αποκρούει σε κόρνερ ο Πρόσεκ

56′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ, δεξιά έξω από την περιοχή.

56′ Εκτελεί ο Γκιούρσκο, στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα, δεν μπορεί από κοντά ο Τρισκόφσκι, πήγε να κάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε μπάλα

• Δεν έφτιαξε ευκαιρία η ΠΑΕΕΚ

66′ Δυνατό σουτ του Ενόχ, άστοχο

68′ ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πήγε στον Ροσάλες ετός περιοχής. Έκανε το μακρινό σουτ και η μπάλα πήγε στα δίχτυα, αφού κτύπησε και σε αμυντικό…γκολάρα από τον Βενεζουελάνο!

75′ Καλή φάση για τους γηπεδούχους με τον Μίλτς να πλασάρει, έξω η μπάλα

78′ Πέναλτι για την ΠΑΕΕΚ! Η μπάλα φαίνεται να χτυπά στο χέρι του Άμπραχαμ. Η φάση ελέγχεται από το VAR

80′ Επικυρώνεται η απόφαση, ο Μπάμπιτς ετοιμάζεται να εκτελέσει

81′ ΓΚΟΛ 1-1! Ευστοχεί από την άσπρη βούλα ο Μπάμπιτς φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα!

87′ Πέναλτι για την ΑΕΚ! Η φάση εξετάζεται από το VAR

90′ ΓΚΟΛ ο Τρισκόφσκι που εκτέλεσε το πέναλτι και νίκησε τον Πρόσεκ

90′ Έξι λεπτά επιπρόσθετος χρόνος

90+5′ Πέναλτι για την ΠΑΕΕΚ και κίτρινη στον Τόμοβιτς!

90+6′ Επικυρώνεται το πέναλτι!

90+7′ ΓΚΟΛ ο Καπαρτής 2-2!