ΑΕΛ: Η εξάδα απομακρύνεται…
17/01/2022 08:25

Η ΑΕΛ έμεινε για έναν ακόμα αγώνα χωρίς νίκη, μετά την ήττα της από την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» (1-2) και πλέον η εξάδα δείχνει να απομακρύνεται όσο λιγοστεύουν και τα παιχνίδια.

Στο χθεσινό ντέρμπι είδαμε και τα τέσσερα αποκτήματα του Ιανουαρίου για την ΑΕΛ να μπαίνουν από το πρώτο παιχνίδι της ομάδας στο νέο έτος, έχοντας γενικά καλή παρουσία. Από την αρχή αγωνίστηκαν οι Μαρόσα (ένα ημίχρονο) και Μέγιερι (φουλ 90λεπτο), ενώ ως αλλαγή πέρασαν στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Μπαλντέ και Μιλιντσεάνου.

Πάντως άξιζε τουλάχιστο την ισοπαλία η ομάδα της Λεμεσού, αφού μετά την υπεροχή της «Κυρίας» στο α’ μέρος έβγαλε αντίδραση και διεκδίκησε με αξιώσεις ακόμα και τη νίκη στην επανάληψη. Αν μη τι άλλο, έδειξε πως η συνέχεια, αν έχει ανάλογες αποδόσεις, μπορεί να είναι πιο θετική.