Πρώτη φετινή νίκη για Απόλλων Λυμπιών
27/03/2022 16:57

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών περιόδου 2021 – 2022.

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής, η πρωταθλήτρια ομάδα Apollon Ladies νίκησε με 4-2 εκτός έδρας τη Λευκοθέα Λατσιών και ολοκλήρωσε αήττητη το Πρωτάθλημα.

Στο σημερινό φινάλε ο Απόλλων Λυμπιών πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη. Επικράτησε με 2-1 της ομάδας Pafos Geroskipou FC.

Στο 4ο λεπτό η Εμίλια Λυνν Ζωμενή άνοιξε το σκορ και η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στο 33ο λεπτό με την Καραπετιάν. Στο 51ο λεπτό η Ραφαέλλα Μόρφου διαμόρφωσε το 2-1.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου – Lakatamia FC.

Ο αγώνας μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας Αναγέννηση Πύργου και του Άρη Λεμεσού αναβλήθηκε λόγω εντοπισμού κρουσμάτων Covid-19 στην ομάδα της Νέας Σαλαμίνας.

Η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.