Nations League: Απίθανη ανατροπή για τη Β. Ιρλανδία (Βαθμολογία)
24/09/2022 20:54

Απίθανη ανατροπή από τη Βόρειο Ιρλανδία και… σπρώχνει στην τέταρτη κατηγορία την Εθνική μας, εάν δεν πάρει αποτέλεσμα κόντρα στην Ελλάδα.

Η ομάδα του Ίαν Μπάρακλο κατάφερε να βρει απάντηση στο προβάδισμα του Κοσόβου μέσα στο «Ουίντσορ Παρκ», ανατρέποντας το σκορ με δύο τέρματα από το 82’ και μετά και πήρε μεγάλη νίκη, αφήνοντας στο -3 την Κύπρο της οποίας το έργο πλέον είναι τρομερά δύσκολο!

Καλύτεροι για 35 λεπτά οι φιλοξενούμενοι με τις τελικές να είναι 4-0 και καλύτερη όλων αυτή του Μούσλια στο 5’, ενώ είχε και ακόμη μία στο 37’ με τον Ρασάνι. Στα… καπάκια οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη τους φάση στο ματς αλλά ο Τσαρλς δεν κατάφερε να σκοράρει με το 0-0 να μένει ως το ημίχρονο.

Ο Μπράντλεϊ με την έναρξη του δευτέρου μέρους απείλησε και αυτός από την πλευρά της Βορείου Ιρλανδίας, με το Κόσοβο να «χτυπά» στο 58’ με γκολάρα του Μουρίκι για το 1-0. Το γκολ αυτό έκανε τους φιλοξενούμενους να οπισθοχωρήσουν αισθητά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και ισοφάρισαν με τον Γουάιτ στο 82’.

Μάλιστα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαγκένις… τέζαρε το Κόσοβο και υπέγραψε μια τεράστια ανατροπή για τη Βόρειο Ιρλανδία μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.