Ανσαριφάρντ: Τι Ομόνοια, τι Εθνική Ιράν…
25/09/2022 13:27

Ένας από τους πρωταγωνιστές της φιλικής αναμέτρησης του Ιράν απέναντι στην Ουρουγουάη προχθές το βράδυ, ήταν ο Καρίμ Ανσαριφάρντ της Ομόνοιας, ο οποίος έπειτα από οργανωμένη προσπάθεια έδωσε από πλάγια αριστερά την ασίστ στο νικητήριο γκολ του Μεχντί Ταρεμί, του άσου της Πόρτο και του οποίου το όνομα «έπαιξε» παλαιοτέρα στα ρεπορτάζ του ΑΠΟΕΛ.

Ο Ανσαριφάρντ δεν αγωνίστηκε κυρίως στην κορυφή της επίθεσης, αφού εκεί κινείτο περισσότερο ο Ταρεμί, αλλά βλέποντας τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης, έκανε αυτό για το οποίο αναφερθήκαμε και σε προηγούμενό μας ρεπορτάζ.

Έτρεχε παντού από το κέντρο και κάτω και συμμετείχε στην ανάπτυξη και στην οργάνωση, όπως ακριβώς τον είδαμε να κάνει και στον τελευταίο αγώνα με την ΕΝΠ (4-0). Ο φορ της Ομόνοιας μπήκε στο 68ο λεπτό και έντεκα λεπτά αργότερα έδωσε ασίστ.