Καρμιώτισσα: Η κλασική νίκη των έξι βαθμών!
04/10/2022 08:49

Η Καρμιώτισσα πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα και συνεχίζει να ανεβαίνει

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Καρμιώτισσα, στο ντεμπούτο του Αλεξάντερ Κάτσκεβιτς στον πάγκο. Το πρώτο του γκολ σημείωσε ο Ζελάγια με πέναλτι και ήταν αρκετό για να δώσει τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Ολυμπιακό με 1-0. Οι μαυροπράσινοι παραμένουν στην τελευταία θέση και στον έναν βαθμό, συνεχίζοντας να μην μπορεί να βρει σκοράρισμα.

Η Καρμιώτισσα μπήκε καλύτερα στο ματς και είχε δοκάρι με τον Χατζηβασίλη στο 4’. Ο Ολυμπιακός ισορρόπησε μετά το 15’ και βρήκε δύο καλές στιγμές με τον Χέντρικς (26’, 32’). Στο 45’ όμως ο ίδιος παίκτης υπέπεσε σε παράβαση στον Χατζηβασίλη εντός περιοχής και η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι με τον Ζελάγια.

Στο β’ ημίχρονο οι αλλαγές του Πετράκη έδωσαν ώθηση στην ομάδα του Τακτακαλά, αφού Δόσης και Ευτυχίδης δημιούργησαν ρήγματα στην αμυντική γραμμή των γηπεδούχων. Οι μαυροπράσινοι είχαν μια καλή φάση με τον Πεχλιβάνη (47’), αλλά και το δοκάρι του Σάλι. Το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος δεν άλλαξε και η Καρμιώτισσα πήρε τη νίκη με το «χρυσό» γκολ του Αργεντινού βετεράνου.

* Ο Μενέλαος Αντωνίου δεν είχε προβλήματα. Σωστά ακύρωσε δεύτερο πέναλτι για την Καρμιώτισσα στα τελευταία λεπτά, αφού από το VAR φάνηκε ότι δεν υπήρχε χέρι.