Νίκη για ΠΟΞ και αναρρίχηση στην οκτάδα!
06/11/2022 16:31

Μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι που είχε εφτά γκολ, ο ΠΟΞ επικράτησε με 4-3 της Αλκής Ορόκλινης, στον αγώνα που έκλεισε την 8η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα της Ξυλοτύμπου άνοιξε το σκορ στο 25′ με τον Περέιρα, ισοφάρισε ο Θεοδοσίου στο 38′ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντάντας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΠΟΞ.

Η Αλκή μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ισοφάρισε στο 50′ με τον Σαλσέδα, όμως ο ΠΟΞ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Περέιρα, μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 56′ (3-2). Στο 77′ ο Ντομίνγκες έγραψε το 4-2 για τους γηπεδούχους, για να μειώσει ο Κουρτίδης από το σημείο του πέναλτι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στους 12 βαθμούς και την 8η θέση ανέβηκε ο ΠΟΞ, παραμένει προτελευταία η Αλκή με 7.