Με αυτή την ήττα η ομάδα του Γιανίκ Φερέρα έμεινε στο -13 από την Πάφο και έκανε ακόμα ένα βήμα προς τα πίσω…

Η Ομόνοια γνώρισε πολύ βαριά ήττα χθες από τον ΑΠΟΕΛ και πλήρωσε ξεκάθαρα το γεγονός ότι αγωνίστηκε για ενάμισι ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, αν και ούτε μέχρι εκείνο το σημείο δεν ήταν καλύτερη.

Καθοριστική ήταν και η συμβολή του VAR στη φάση του πρώτου γκολ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, καθώς μέτρησε το τέρμα του Ντβάλι, αφού οριακά δεν υπήρξε οφσάιντ.

Αν σε εκείνο το σημείο απέφευγε το τέρμα και άντεχε να βγάλει το ημίχρονο στο 0-0, ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά για αυτή στην επανάληψη.

Με αυτή την ήττα η ομάδα του Γιανίκ Φερέρα έμεινε στο -13 από την Πάφο (και στο -11 από τον ΑΠΟΕΛ) και έκανε ακόμα ένα βήμα προς τα πίσω ως προς τη διεκδίκηση μιας καλής θέσης.

Και πραγματικά, με το πρωτάθλημα που βλέπουμε, δεν θα αποτελέσει έκπληξη αν οι «πράσινοι» στο τέλος δεν βρεθούν στην εξάδα.