Γυναικείο: Νίκες για Άρη και Apollon Ladies
11/12/2022 17:28

Δέκατη σερί νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την πρωτοπόρο ομάδα Apollon Ladies στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Επικράτησε με 3-0 της Lakatamia FC από τέρματα που πέτυχε η Χέλμβαλ (7′, 29′, 53′) και έφτασε στους 30 βαθμούς. Εκτός έδρας νίκη του Άρη επί της Ομόνοιας Λευκωσίας με 3-1 που τον φέρνει στους δέκα βαθμούς, παρέμεινε στους 14 βαθμούς η Ομόνοια.

Στον απογευματινό αγώνα η Λευκοθέα Λατσιών νίκη εκτός έδρας με 5-1 την Pafo Geroskipou και έφτασε στους 23 βαθμούς. Ο Άρης άνοιξε το σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε η Χρυσοστόμου στο 32ο λεπτό και η Ομόνοια ισοφάρισε με πέναλτι της Αστανιού στο 49ο λεπτό. Η Χρυσοστόμου στο 81ο λεπτό πέτυχε το 2-1 για τον Άρη και στο 90+2 η Χριστίνα Κυριακίδη διαμόρφωσε το 3-1.

Στον απογευματινό αγώνα η Λευκοθέα Λατσιών νίκη εκτός έδρας με 5-1 την Pafo Geroskipou και έφτασε στους 23 βαθμούς.