DAILYTOP 3: Επανέναρξη στην Ισπανία με δυνατό ντέρμπι!

** ** Στη Meridianbet  μπορείτε να ζήσετε την εμπειρία του online betting σε όλα τα πρωταθλήματα του κόσμου σε πολύ υψηλές αποδόσεις.

Επιστροφή στην δράση για τις ομάδες της Ισπανίας με τρεις αναμετρήσεις για σήμερα Πέμπτη (29/12) ενόψει της 15ης αγωνιστικής της La Liga.

Όλα τα φώτα πέφτουν στο μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Μπέτις και Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».

Χιρόνα – Ράγιο Βαγιεκάνο:

*Στην 13η θέση η Χιρόνα με 16 βαθμούς, 8η η Ράγιο Βαγιεκάνο με 22.

*Ήττα σοκ για την Χιρόνα στο κύπελλο με 2-1 από την Κακερένο.

*Κάπως έτσι έσπασε το αήττητο σερί πέντε αγώνων για τους γηπεδούχους σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

*Τα βρήκε σκούρα η Ράγιο απέναντι στην Σαγουντίνο, παίρνοντας την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι.

*Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν αήττητοι σε οκτώ συνεχόμενες αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις.

*Στα τέσσερα προηγούμενα μεταξύ τους παιχνίδια σημειώθηκαν 2-3 γκολ.

Μπέτις – Αθλέτικ Μπιλμπάο:

*Ισόβαθμες οι δύο ομάδες με 24 βαθμούς. 4η η Μπιλμπάο λόγω διαφοράς τερμάτων, στην 6η θέση η Μπέτις.

*Από βαριά ήττα με 3-0 από την Βαλένθια προέρχεται η Μπέτις.

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια των γηπεδούχων σε όλες τις διοργανώσεις.

*Δύσκολη πρόκριση για την Μπιλμπάο κόντρα στην Σεστάο με 1-0 για το Κόπα Ντελ Ρέι.

*Προηγούμενο ματς για τους φιλοξενούμενους στο πρωτάθλημα, η άνετη νίκη με 3-0 επί της Βαγιαδολίδ.

*Μόλις μια φορά κατάφερε να επικρατήσει στις έξι τελευταίες συναντήσεις τους η Μπέτις.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Έλτσε:

*Στην 5η θέση η Ατλέτικο Μαδρίτης με 24 βαθμούς, ουραγός η Έλτσε με μόλις 4.

*Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την πρόκριση στο κύπελλο επί της Αρεντέιρο με 3-1.

*Στο πρωτάθλημα παραμένουν χωρίς νίκη για τρία σερί ματς.

*Από την άλλη η Έλτσε πέρασε εύκολα από την έδρα της Γκουαδαλαχάρα με 3-0 για τον θεσμό του κυπέλλου.

*Οι φιλοξενούμενοι είναι η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα που παραμένει χωρίς νίκη.

*Αήττητο σερί δέκα αγώνων για την Ατλέτικο με αντίπαλο την Έλτσε.

Φυσικά όλες οι μεγάλες αναμετρήσεις θα βρίσκονται λεπτό προς λεπτό στην ιστοσελίδα μας (www.meridianbet.com.cy).

MOBILE APPLICATION BONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!

Meridianbet – Ο δικός σου κόσμος στοιχήματος!