Ομόνοια-Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Αντίο» Ευρώπη με το κεφάλι ψηλά!
26/01/2023 21:07

Δεν τα κατάφερε η Ομόνοια να κάνει τη μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Μακάμπι Τελ Αβίβ και να πάρει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του CEV Volleyball Challenge Cup. Μέσα στο Στάδιο «Ελευθερία», σττον επαναληπτικό του 3-0 στο Ισραήλ η κυπριακή ομάδα ήθελε μόνο νίκη με 3-0 ή 3-1 για να στείλει το ματς στο χρυσό σετ, όμως έχασε τα πρώτα δύο σετ και ουσιαστικά αποκλείστηκε.

Οι λεπτομέρειες ήταν αυτές που έκαναν τη διαφορά και στα δύο καθοριστικά σετ, αφού κατά διαστήματα η Ομόνοια ήταν μπροστά στο σκορ, όμως πλήρωσε κάποια αβίαστα λάθη και έχασε τα σετ με 25-22 και 25-23.

Από εκει και πέρα το παιχνίδι ήταν καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα… Η Ομόνοια πήρε το τρίτο σετ με 25-21 και οδήγησε το ματς σε τέταρτο σετ εκεί που τελείωσε και το παιχνίδι καθώς η Μακάμπι Τελ Αβίβ έκανε το 25-12 και πήρε τη νίκη με σκορ 3-1.