Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων και νίκη της Αγγλίας
23/02/2023 19:29

Η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-16 ηττήθηκε σήμερα με 3-0 από την αντίστοιχη της Δανίας στο Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών.

Ο αγώνας αφορούσε το πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για το Αναπτυξιακό Τουρνουά Εθνικών ομάδων Παίδων που διοργανώνει η ΚΟΠ σε συνεργασία με την UEFA.

Η Δανία στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ από γκολ του Τζοχάνενσεν και στο 51ο λεπτό με πέναλτι πέτυχε το 2-0 ο Γιένσεν.

Στο 65ο λεπτό ο Χέϊτε διαμόρφωσε το 3-0 για τους Δανούς, που πανηγύρισαν δεύτερη σερί νίκη.

Κύπρος (Φ. Φιλίππου): Παπαχαραλάμπους, Πετούσης (72′ Παναγή), Γρούτας, Στρούθου, Βασιλείου (59′ Ψηλογένης), Ευσταθίου (65′ Στυλιανού), Αγγελίδης (46′ Σκαφή), Μιχαλάς (72′ Ιωάννου), Στ. Δημοσθένους (65′ Σταυρινίδης), Ιωάννου (72′ Θεοχάρους), Δημητρίου (59′ Χριστοδούλου).